Skip links

OLGA SERGUĆ – SOSNOWSKA

lekarz dentysta specjalista protetyki stomatologicznej

Olga_Serguc_P3A7992
powrót

Absolwentka Wydziału Lekarskiego kierunku lekarsko-dentystycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia ukończyła w 2010 roku z wyróżnieniem Rektora Uniwersytetu, przyznawanym dla najlepszych absolwentów.  Lekarz z tytułem specjalisty protetyki stomatologicznej. Z gabinetem Buda Stomatologia jest związana od 2013 roku. Zajmuje się leczeniem protetycznym w pełnym zakresie, również w skomplikowanych przypadkach, obejmujących niejednokrotnie przebudowę całego zgryzu. Dba zarówno o estetykę wykonywanych prac protetycznych, jak i o ich funkcjonalność. W 2013 roku ukończyła Curriculum Endodontyczne Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Od tego czasu zajmuje się specjalistycznym leczeniem kanałowym pod mikroskopem, często również trudnych przypadków, skierowanych przez innych lekarzy. Mikroskop wykorzystuje w swojej pracy również do zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, profilaktyki i protetyki.

Do pacjentów podchodzi z uśmiechem i empatią, starając się udowodnić iż, współczesna stomatologia może być bezstresowa i bezbolesna. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych seminariach i kursach praktycznych. Współpracuje wewnątrz gabinetu z lekarzami innych specjalności, aby objąć pacjenta jak najlepszą, kompleksową opieką. Uśmiech i zadowolenie pacjentów oraz zaufanie, jakimi wielu z nich na stałe obdarza gabinet Buda Stomatologia, stanowią dla niej największa satysfakcję z wykonywanej pracy.

Jest członkiem:

  • Sekcji Protetyki Stomatologicznej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
  • Polskiego Towarzystwa Endodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

W Buda Stomatologia zajmuje się m.in.:

  • protetyką stomatologiczną w pełnym zakresie (korony, mosty, licówki, nakłady, endokorony, protezy akrylowe, protezy szkieletowe z klamrami i bez klamer – na elementach precyzyjnych, analiza i rekonstrukcja zwarcia, odbudowy protetyczne na implantach)
  • leczeniem kanałowym pod mikroskopem, również w trudnych przypadkach
  • stomatologią zachowawczą i dziecięcą
  • chirurgią stomatologiczną – usuwaniem zębów

CERTYFIKATY